Еко-стиль в інтер’єрі будинку

Еко-стиль – один із головних трендів у дизайні останніх років. Розповідаємо про філософію цього напряму і ділимося секретами створення істинно природного житла.

В оригіналі еко-дизайн має на увазі не тільки використання екологічних матеріалів, а й їх утилізацію та вторинне використання. Зараз стиль еко – набагато ширше поняття, яке включає не тільки обробку і меблі з натуральних матеріалів, але і решту наповнення інтер’єру, включаючи освітлення, дрібні предмети декору та інші деталі, а також використання в побуті екологічно чистих продуктів.

Еко-стиль в інтер'єрі будинку
Lula Poggi

Більше простору

Для еко-стилю найбільше підходять просторі, відкриті простори, переважно з природним освітленням, не захаращені меблями та аксесуарами. Еко-інтер’єри створюють гармонію в будинку, вони покликані звільнити свого господаря від метушні міського життя.

Орієнтація на природне середовище

Вибирайте меблі з плавними лініями, запозиченими у природи, і виготовлені тільки з натуральних матеріалів. Ще дуже важливо продумати освітлення: краще зробити кілька сценаріїв, що дають можливість змінювати атмосферу в залежності від часу доби, занять та настрою.

Спокійна палітра

Еко-інтер’єри – це насамперед спокійні природні відтінки, теж запозичені у природи. Чорний, коричневий, зелений, бежевий, сірий, блакитний, білий – в оточенні цих кольорів та їх поєднань очі відпочивають.

INTUITION DESIGN

Зелень як важливий об’єкт

Найкращий спосіб розбавити спокійні відтінки – додати натуральної зелені, причому чим більше, тим краще. Останнім часом стають популярними фітостіни, що дозволяють не лише додати природної яскравості, а й пожвавити інтер’єр будинку. Вертикальне озеленення вимагатиме ретельного догляду, але обов’язково притягуватиме погляд і нікого не залишить байдужим. Додатковий плюс – рослини добре очищають повітря в приміщенні.

Екологічно чисті матеріали

Перш за все це, звичайно, дерево, і його варто використовувати не тільки як масивні меблі, але і в обробці. Для стін в основних приміщеннях еко інтер’єрів будинків можна використовувати шпалери з натуральних матеріалів, а у ванній кімнаті звернутися до натурального каменю.

Еко-стиль в інтер'єрі будинку

Натуральний декор

Відчуття зв’язку з природою створять аксесуари з натуральних матеріалів. Предмети декору у вигляді гілок, стволів дерев, глиняні або скляні вази. У більш просторій скляній вазі можна розбити невеликий садок сукулентів – вийде справжній арт-об’єкт.

Непомітне освітлення

Еко-стиль не має на увазі традиційних об’ємних люстр, які привертають до себе зайву увагу. Найкращим варіантом у цьому випадку є вбудоване освітлення, оскільки світло в еко-інтер’єрі будинку покликане вигідно підкреслювати елементи оздоблення та меблів.

Органічне садівництво

Якщо ви готові використовувати зелень не лише як елемент декору, переходьте на екологічно чисті продукти, тобто вирощуйте їх у власному саду чи городі. Розбити город можна не лише на традиційних грядках, а й на стіні міської квартири чи на даху гаража. І, безумовно, можна задіяти для цих цілей балкон, лоджію та просто широке підвіконня.

Раціональне користування ресурсами

Тут все трохи складніше. Сонячні батареї як альтернативне джерело електроенергії прекрасні теоретично і в зарубіжних інтер’єрних проектах, у країнах, де багато сонця. На жаль, в умовах нашого клімату вони ефективно працюватимуть лише кілька місяців на рік. Решту часу доведеться так чи інакше підключати газовий або електрогенератор. Залишається хоча б раціонально використовувати наявні ресурси.

Сортирування сміття

Навіть у звичайнісіньких міських дворах стали з’являтися контейнери для сміття, розділені на категорії для різних видів сміття. Немає особливої складності придбати кілька відер і для власної кухні: окремо для сміття у переробку та звичайного побутового.

Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий