Як вибрати точковий світильник

Секрет популярності точкових світильників полягає у їх максимальній універсальності. Їх можна використовувати як основне, фонове або акцентне освітлення, монтувати у різні типи стель і підбирати під будь-який стиль інтер’єру. Іншими словами, такий варіант джерела освітлення дає нам повну свободу в організації світла в житловому або офісному приміщені. Проте, щоб обрати точковий світильник, необхідно враховувати деякі нюанси, про які ми розповімо вам в нашій статті.

Як вибрати точковий світильникОбираючи освітлювальні прилади для будь-якого приміщення, слід звертатися до авторизованих дилерів обладнання. Наприклад, на сайті інтернет-магазину електротоварів Електроконик за посиланням https://elektrokonyk.com.ua/tochkovi-svitylnyky/ представлений широкий вибір моделей точкових світильників різних брендів, типів, форм та відтінків за доступними цінами.

Shutterstock

Тип лампи

Головний елемент будь-якого освітлювального приладу – це лампа. Здебільшого, точковий світильник може мати один з чотирьох типів ламп:

  • Розжарювання
Як вибрати точковий світильник
Lucide

Традиційні лампи розжарювання вважають не кращим варіантом для встановлення у точковий світильник через високе споживання енергії, відносно невеликий термін експлуатації, залежність світлової віддачі від напруги та високу робочу температуру. Однак в той же час їх перевагою є низька ціна та відсутність пускорегулювальної апаратури й токсичних компонентів.

  • Галогенові
Як вибрати точковий світильник
Eglo

Галогенова лампа є вдосконаленою «сестрою» класичної лампочки розжарювання. Вона також випромінює світло розігрітим струмом тугоплавким провідником, але в її корпус додають буферний газ – пари галогенів (брому чи йоду). Завдяки цьому вона є більш довготривкою та економічною. Серед переваг такого типу ламп дуже якісне відтворення кольорів, тому з ними колір предметів в приміщенні виглядає більш природним. Крім того, галогенові лампочки дуже компактні, що безперечно є плюсом при використанні в точковому світильнику. Такі лампи доступні за ціною, а також їх легко замінювати самостійно. Серед недоліків галогенок – чутливість до жирових забруднень та нагрівання колби до пожежонебезпечних температур, тому їх слід торкатися лише з використанням чистої серветки/тканини та монтувати з урахуванням розміщення інших предметів та матеріалів.

  • Люмінесцентні
Як вибрати точковий світильник
Nowodvorski

Люмінесцентні / флуоресцентні лампи нерідко називають енергозаощаджувальними через низький рівень споживання енергії у порівнянні зі звичайними лампами. Крім того, користувачі цінують їх за надійність: термін служби такої лампи сягає 10000 годин (в кілька разів більший, ніж в аналогічних ламп розжарення). Люмінесцентні лампи добре відтворюють денне світло і мають високу світлову віддачу, але багато людей вважають їх світло надто грубим та штучним через дещо перекручене відтворення кольорів. Недоліком такого типу ламп також є вміст ртуті, через що треба подбати не тільки про безпечність експлуатації, але й про правильну утилізацію. До того ж флуоресцентні лампи зазвичай мають вищу початкову ціну, яка з часом компенсується довгим терміном служби.

  • Світлодіодні
Як вибрати точковий світильник
Eurolamp

Світлодіодні лампи є найдорожчими серед усіх варіантів ламп. Крім того, в деяких моделях вихід з ладу самої лампи вимагає заміни усього світильника. Втім, ці недоліки компенсуються цілим спектром переваг. Перш за все такий тип ламп має найбільший термін служби (близько 30000-50000 годин) і КПД проти попередніх варіантів. До того ж вони не мають елементів розжарення, не містять шкідливих речовин і не потребують часу для досягнення повної яскравості. Ба більше, такі лампи можуть випромінювати широку смугу кольорів і працювати з димерами. Завдяки невеликому розміру світлодіодів виробники мають можливість проєктувати різноманітні дизайни світильників, зберігаючи хороший контроль над розподілом світла за допомогою лінз та відбивачів.

Тип монтажу

Якщо ви визначилися з типом лампи, далі слід подумати про те, як ваш точковий світильник буде кріпитися на/в стелі. На сучасному ринку представлені три основних види освітлювальних приладів за методом монтажу:

  • Вбудовані
Як вибрати точковий світильник
Philips

Вбудований точковий світильник зазвичай встановлюють врівень зі стелею (підлогою, стіною тощо), але іноді їх декоративні елементи можуть виходити за межі місця монтажу на кілька сантиметрів. Такий варіант підходить для реалізації сучасного або мінімалістичного дизайну. Перевагою вбудованих світильників є широкий асортимент моделей, що підходять покупцям з будь-яким смаком і гаманцем. Проте слід розуміти, що монтаж таких приладів досить трудомісткий і вимагає врахування великої кількості деталей: розміру, форми і розташування «гнізда». Після встановлення доведеться докласти не тільки додаткових зусиль, але й грошей, щоб змінити місце монтажу або навіть замінити модель приладу.

  • Накладні
Як вибрати точковий світильник
Zuma

Накладний точковий світильник виглядає як куб, куля, циліндр або інше геометричне тіло, на нижньому торці якого розташоване джерело світла. Зазвичай, його монтаж відбувається легше – на відміну від вбудованих світильників, це універсальний варіант для різних поверхонь. До того ж такий прилад значно легше замінити або змінити місце його розташування на стелі. Однак, обираючи накладні світильники, варто пам’ятати, що через їх формфактор вони будуть привертати значно більше уваги і навіть можуть стати акцентним елементом дизайну. Крім того, в деяких варіантах інтер’єру корпус світильника може візуально зменшувати висоту стелі: чим більший розмір освітлювального куба, тим більш помітним буде цей ефект.

  • Споти / підвісні
Як вибрати точковий світильник
Massive

Особливість спота, також відомого як підвісний точковий світильник, полягає в тому, що його встановлюють на деякій відстані від поверхні. Існують різні варіанти спотів за типом їх «основи». Наприклад, деякі варіанти просто підвішують на кабелі, який фіксується в стелі. В інших випадках прилад може мати «ніжку» з шарнірним кріпленням. До речі, таке конструктивне рішення робить споти ідеальним варіантом для виокремлення акцентів в інтер’єрі, наприклад, картини. Крім того, наявність ніжки дозволяє за потреби більш зручно змінити напрямок світла.

Освітлювальні прилади та типи приміщень

Приймаючи рішення про придбання точкових світильників, слід враховувати, для якого приміщення їх будуть використовувати. Наприклад, в спальній кімнаті доречно встановлювати м’яке розсіяне освітлення: варто обрати прилади невеликої потужності, а краще – з можливістю регулювання сили світлового потоку і температури.

DesignStudio
Shutterstock

У передпокою / коридорі також немає потреби у надто потужних джерелах світла. В таких приміщеннях необхідно подбати про можливість спрямування потоку світла, наприклад, за допомогою підвісних світильників з можливістю повороту. До того ж, якщо розмістити їх ближче до стін, то вдасться досягти візуального збільшення простору приміщення. Точковий світильник – прекрасний варіант для ванної кімнати через її невелику площу. Для зручності гігієнічних процедур і загальної експлуатації приміщення варто подбати про потужне освітлення. Варіанти розміщення освітлювальних приладів залежать від форми кімнат та розташування головних елементів, але всі вони повинні мати достатній рівень захисту від вологи (індекс IP22 і вище).

Imperial Club Deluxe hotel
archidea

При виборі освітлення для кухні важливу роль грає її функціональний поділ. Над робочою зоною заведено встановлювати більш потужні лампи з можливістю спрямування потоку світла, наприклад, споти, а для столової зони можна обрати більш розсіяні вбудовані світильники. В дитячій кімнаті головне подбати про безпеку дитини, надаючи перевагу приладам без елементів зі скла або додаткових витичних деталей. Крім того, краще монтувати світильники там, де вони будуть недосяжними для дитини, а також варто відмовитися від люмінесцентних ламп через вміст ртуті.

Feed Inspiration

Нарешті, гостьова кімната дає найбільшу свободу у виборі освітлювальної композиції. В такому приміщенні єдине правило полягає в тому, щоб світильники були гармонійним доповненням інтер’єру і відповідали поставленим функціональним задачам.

Omega Interior & Architect
Metaform Architects
Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий