Як правильно зберігати шини

У нашому кліматі актуальна сезонна зміна шин, через що постає питання про правильні умови зберігання другого комплекту. Здавалося б, достатньо просто зняти покришки з або без дисків та прибрати їх подалі, аби вони не заважали. Проте спеціалісти наголошують, що для довготривалого збереження експлуатаційного стану коліс важливо враховувати умови їх зберігання в приміщенні, засоби, що використовуються для очищення шини або диска та навіть їх розміщення в просторі.

Як підготувати шини для зберігання

Як правильно зберігати шини
CleanTools

Для зберігання шин у домашніх умовах важливо ретельно їх оглянути, видалити фрагменти бруду та каміння, що могли застрягти в протекторі. Крім того, необхідно як слід вимити шини із використанням теплої води із неагресивним мийним засобом без абразивних часток та м’якою щіткою або губкою. Також треба ретельно промити та висушити гуму. Експерти рекомендують помістити кожне колесо в окремий непрозорий герметичний текстильний мішок, навіть якщо ви плануєте зберігати їх у приміщенні. Для цього в продажу є спеціальні чохли, що захищають свій вміст від зовнішніх факторів, водночас забезпечуючи ефективну вентиляцію.

Правильне місце та умови зберігання

Rosava

Звичайно, найкращим варіантом для зберігання змінних сезонних коліс є спеціалізований центр: досить часто подібні послуги пропонує магазин шин, у якому є достатньо просторе складське приміщення з обігрівом, обладнане для розміщення окремих покришок або покришок із дисками. Коли немає можливості скористатися послугами спеціалізованих центрів, варто попіклуватися про створення правильних умов для домашнього зберігання коліс. Не варто облаштовувати для цього тамбур, сходову клітину або незасклений балкон із міркувань пожежної безпеки та браку адекватного опалення чи захисту простору від опадів. Спеціалісти також не рекомендують залишати шини в неопалюваному гаражі.

Як правильно зберігати шини
Goodyear

Оптимальним розташуванням для гуми є суха, чиста комірка, засклений балкон, сухий гараж з опаленням чи сухий підвал. Загалом можливі й інші варіанти за умови дотримання ключових параметрів: температура в діапазоні +10 – +25 °C для літніх шин / 0 – +25 °C для зимових, вологість від 50 до 75%, відсутність відкритого вогнища та небезпечних випарів поблизу. Тобто шини можна зберігати в сухих, добре вентильованих приміщеннях із можливістю контролю температурного режиму. До того ж гуму варто приховати від опадів та прямих сонячних променів. І нарешті, не варто розміщувати колеса поряд з акумуляторами, зарядними пристроями, генераторами, насосами, бойлерами, елементами опалення тощо.

Як розмістити шини у просторі

Michelin

За думкою експертів, шини із дисками найкраще зберігати в підвішеному стані, фіксуючи їх за обідок диска. Також можна встановити їх стопкою одна на одну та час від часу міняти місцями. Так навантаження на гуму взагалі не буде або воно буде розподілене рівномірно: саме тому спеціалісти не рекомендують встановлювати колеса з дисками вертикально для довготривалого зберігання. Якщо ж ви плануєте зберігати покришки окремо від дисків, їх не можна підвішувати чи ставити стопкою: для них вертикальне розміщення буде оптимальним. Проте в такому разі варто час від часу повертати шини на 20-30 градусів, аби запобігти виникненню деформацій у зоні контакту. Якщо ви вирішили розмістити колеса на підлозі, бажано зробити якусь підкладку, щоб цей бар’єр захистив їх від надмірної вологи.

Michelin

Як доглядати за шинами на автомобілі під час тривалого перестою

Окремо варто згадати про випадки, коли автомобіль не використовується протягом тривалого часу, але його власник із якихось причин не може або не хоче знімати шини для належного зберігання. У такому разі кращим рішенням було б встановити машину на домкрати, щоби повністю прибрати навантаження на гуму. Проте, якщо це зробити неможливо, варто максимально розвантажити машину та підкачати колеса до рекомендованого рівня тиску. До того ж необхідно як мінімум кожні 3 місяці, а краще – кожен місяць рухати автомобіль, щоб змістити точку максимального навантаження та запобігти появі так званого «повзуна» – пошкодження гуми чи корду в місці довготривалого контакту з горизонтальною поверхнею. Періодичний рух також допоможе зробити рівномірним зношення шин під впливом зовнішніх чинників.

Як правильно зберігати шини
Tire Agent
Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий