Коли варто купити відеокарту б/в для персонального комп’ютера

У комп’ютері відеокарта відповідає за графічне відтворення зображення на екрані. Від характеристик та працездатності адаптеру залежить якість та складність графіки, комфортний перегляд відео, ігрові функції пристрою, швидкість обробки графічної інформації. Якщо користувач хоче отримати найкращі налаштування графіки за доступною ціною, варто придбати відеокарту б/в. Треба тільки правильно обрати магазин комплектуючих товарів для купівлі обладнання.

Коли варто купити відеокарту б/в для персонального комп’ютера

Різновиди відеокарт

Графічний чип повинен працювати безвідмовно, бо від цього залежить якість відображення відео на моніторі. Сучасні пристрої оснащені графічними адаптерами NVIDIA (GeForce) та AMD (Radeon). Усі виробники комп’ютерної та мобільної техніки використовують відеочипи цих брендів. Перед тим як звернутись у магазин та купити відеокарту б/у, слід визначитися з варіантом адаптера.

Залежно від характеристик та особливостей монтажу відеочіпи бувають наступних видів:

  • інтегровані – вмонтовані у пристрій, коштують недорого, використовують небагато енергії, є бюджетним варіантом з базовими технічними характеристиками;
  • дискретні – моделі з високою продуктивністю, швидкою обробкою складних графічних даних, редагуванням відео, підтримкою ігор та деталізованої графіки;
  • гібридні – чипи, що поєднують характеристики інтегрованих та дискретних відеокарт, адаптуються під складність поставлених задач.

При виборі графічного адаптеру треба звертати увагу на такі параметри, як обсяг та тип пам’яті, показник енергоспоживання, сумісність з материнською платою, ширина та частота шини та інші характеристики. При купівлі відеокарти, що була у використанні, слід уважно перевірити стан та залишковий ресурс адаптеру.

Коли варто купити відеокарту б/в

На придбанні графічного чипу б/в можна заощадити чималу суму грошей. На відміну від вартості нової відеокарти, вживаний коштуватиме на 30-40% дешевше. Зекономлені гроші можна витратити на апгрейд інших комплектуючих пристрою. Купити відеокарту, що була у використанні, якщо вона:

  • не застосовувалася у майнінгових фермах;
  • зберегла понад 70-80% свого ресурсу;
  • не має механічних ушкоджень;
  • перевірена фахівцями спеціалізованого магазину;
  • потрібна як тимчасове рішення;
  • необхідна для виконання простих задач.

Перед придбанням б/в карти треба уважно оглянути чіп зовні, перевірити, чи відсутні механічні пошкодження, сліди невдалого ремонту, відірвані деталі чи обпалені ділянки. Залишковий ресурс відеоадаптеру можуть встановити фахівці на спеціальному обладнанні та професійному програмному забезпеченні. Важливою умовою купівлі б/в відеокарти є обов’язкова діагностика та гарантія продавця.

Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий