Дитяча стоматологія: найповсюдженіші міфи

Належний догляд за порожниною рота – один із найважливіших факторів формування здорової усмішки дитини. Дитяча стоматологія – окремий медичний напрям, що вимагає від спеціаліста як досвіду з лікування зубів, так і педіатричних навичок. У нашій статті ми розглянемо найпопулярніші міфи, пов’язані зі стоматологією для наймолодших пацієнтів.

Дитяча стоматологія: найповсюдженіші міфи
Dental Elements

Брак належної гігієни порожнини рота, порушення раціону, надмірне використання соски та інфікування зубів призводять до загального погіршення стану зубів дитини та підвищення ризику розвитку карієсу. Під час лікування дітей важливо враховувати не лише психологічні властивості дитини того чи іншого віку, але й особливості анатомії та специфіку структури різних типів тканин ротової порожнини людини, притаманних для певного етапу її життя. Тому батькам варто звертатися до стоматологічних клінік, що мають відповідну підготовку спеціалістів, а також належний вибір матеріалів та обладнання. Яскравим прикладом такого закладу є дитяча стоматологія Mom’s: за посиланням дитячий стоматолог київ ви можете ознайомитися зі спектром послуг та лікарями цієї клініки.

Дитячий стоматолог не відрізняється від дорослого

Дитяча стоматологія: найповсюдженіші міфи
Saskatoon

Загальна стоматологія складається з кількох специфічних напрямів, що вимагають від експерта відповідної підготовки. Одним із таких напрямів є дитяча стоматологія. Спеціалістам у цій галузі необхідно вміти працювати з інструментами, препаратами та матеріалами, призначеними виключно для дітей. Дитячий стоматолог зобов’язаний знатися на анатомії молочних зубів та особливостях їхнього розвитку. І нарешті, лікар має розуміти психологію дітей, щоби правильно заспокоїти маленького пацієнта перед оглядом або неприємними процедурами, а також, щоб зацікавити дитину в правильному догляді за своїми зубами.

Лікування молочних зубів – даремне витрачання грошей

Cakmes Dental Studio

Найбільш розповсюдженим міфом щодо дитячої стоматології є думка про те, що молочні зуби лікувати не треба, адже вони однаково рано чи пізно випадуть. Насправді від здоров’я молочних зубів напряму залежить стан корінних зубів. Ба більше, їхній стан впливає на формування правильного прикусу. Будь-які порушення в розвитку першого набору зубів можуть призводити до аномалій оклюзії (змикання верхньої та нижньої щелеп) та жувальної функції. Тому не варто затягувати з першим профілактичним оглядом порожнини рота дитини: його можна планувати вже у віці 1,5-2 років.

Молочні зуби краще одразу видаляти

Right Choice Dental Care

“Логічним” розвитком попереднього міфу є переконання, що молочні зуби краще не лікувати, а одразу видаляти. Проте передчасне видалення молочного зубу загрожує негайними та відтермінованими ускладненнями, як то запалення ясен і порушення затягування лунки, проблеми з прорізуванням постійних зубів, дефекти формування прикусу й тому подібне. Також варто зазначити, що брак зубів – молочних чи постійних – у будь-якому віці призводить до порушення функції жування, внаслідок чого можуть виникати захворювання органів ШКТ.

Звертатися до лікаря треба лише за наявності проблем

Хоча спеціальність дитячого стоматолога передбачає вміння лікувати різноманітні захворювання ротової порожнини на різних етапах розвитку, основою напряму є профілактика будь-яких проблем, що допоможе пацієнту запобігти необхідності вдаватися до лікування не лише в дитячому, але й у дорослому віці. Профілактика стосується всіх аспектів порожнини рота. А саме, своєчасний огляд допоможе запобігти розвитку карієсу та його ускладнень, захворювань слизових оболонок, порушень формування прикусу та ін. Оскільки молочні зуби більш чутливі до декальцинації та інфікування, їхній стан може гіршати значно швидше, ніж в постійних зубів. Тому відвідувати стоматолога з метою профілактичного огляду дітям треба частіше, ніж дорослим – до 4 разів на рік.

Дитяча стоматологія: найповсюдженіші міфи
Dental Revenue

До речі, сучасна дитяча стоматологія дає змогу вжити заходів із корекції прикусу якомога раніше, щоби підвищити шанси на виправлення його аномалії. Варто зазначити, що, всупереч розповсюдженим уявленням, із корекцією прикусу не треба чекати до повної зміни зубів. До того ж сьогодні є методи, що дозволяють реагувати вже за першими ознаками порушень навіть у ранньому дошкільному віці.

Дітей треба лякати стоматологом

Mountain View Dental Group

Деякі батьки досі вважають, що залякування дитини необхідністю відвідування стоматолога допоможе їм привчити дитину до самостійного дотримання гігієни ротової порожнини. Насправді ж такий метод лише сприятиме виникненню психологічних бар’єрів, що перетворяться на травму, якщо знадобиться екстрений візит до стоматології. Спеціалісти рекомендують привчати дитину до догляду за ротовою порожниною за допомогою позитивних асоціацій – тематичних казок, мультфільмів, ігр тощо. Те саме стосується і підготовки до візиту до стоматологічної клініки. Звісно, краще, аби перший візит був ознайомлювальним, коли лікар просто розповість дитині про правильний догляд та проведе профілактичний огляд.

Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий