Що таке брекети і для чого вони потрібні

Здоров’я ротової порожнини визначається не лише відсутністю карієсу або запалення ясен. Важливу роль у формуванні зовнішнього вигляду обличчя і навіть постави людини грає симетричність зубного ряду та особливості її прикусу. Ефективним інструментом корекції обох чинників є брекети – складені ортодонтичні пристрої, що допомагають покращити стоматологічне здоров’я пацієнта та виправити косметичні недоліки. У нашій статті ми розповімо вам про те, якими бувають брекет-системи, як вони працюють і для кого подібні апарати будуть корисними.

Задачі брекетів

Що таке брекети і як вони працюють
Blue Ridge Orthodontics

Будь-які порушення розвитку зубного ряду, як то скупчення зубів або неправильні прикуси, можуть бути причиною не лише ментального дискомфорту через невдоволення зовнішнім виглядом усмішки, але й абсолютно реального фізичного дискомфорту. Наприклад, порушення змикання зубів може спричиняти як складнощі під час жування, так і компенсаторні зміни в положенні та функціонуванні скронево-щелепного суглоба, шийного відділу хребта та навіть суглобів плечового поясу. До того ж неправильне розташування зубів робить людину більш схильною до інших стоматологічних проблем. І нарешті, так звані стоматологічні аномалії нерідко призводять до проблем із мовленням через неналежне формування контакту між зубами та язиком. Хоча подібні проблеми дійсно легше вирішувати в ранньому віці, сучасні технології дозволяють виправляти прикус або компенсувати скупчення зубів у пацієнтів будь-якого віку. Дізнатися, скільки коштують брекети, що допоможуть виправити саме ваші проблеми, ви можете в спеціалістів клініки Burov Clinic. Записатися на консультацію із лікарем-ортопедом можна на сайті стоматології за посиланням: https://burovclinic.com.ua/posluhy/brekety/.

 

Як працюють брекети?

JACOBUS ORTHODONTICS

Навіть після закінчення формування щелепи наші зуби продовжують рухатися під тиском язика, процесу жування та інших чинників. Отже, порушення зубного ряду можуть як бути вродженими, так і виникати в більш зрілому віці, наприклад, через запалення ясен, втрату зубів та ін. Брекети можуть бути різними за конструкцією, але всі вони мають приблизно однаковий принцип дії. Їхні компоненти – дуги, пружини або еластики – чинять тиск на зуби. Завдяки спрямуванню сили тиску за допомогою ортодонтичних апаратів можливо вивести зуби в потрібне положення.

Якими бувають брекети?

Є багато типів брекет-систем, що відрізняються за специфікою розміщення компонентів (внутрішні / лінгвальні чи зовнішні / вестибулярні) або за видом фіксації компонентів систем – скоб та тримачів (лігатурні та безлігатурні). За матеріалом тримачів виокремлюють такі типи апаратів:

      • металеві (з нержавіючої сталі, срібла, золота, сплавів нікелю та титану)
      • полімерні (до яких відносять пластикові, сапфірові, керамічні брекети тощо)
      • комбіновані.
gibbsortho

Варто зазначити, що саме матеріал є одним із ключових факторів, що визначають, якими будуть у брекетів ціна, зовнішній вигляд та міцність. Так, зазвичай металеві пристрої є більш доступними, але й найбільш помітними. Керамічні або сапфірові будуть менш помітними й більш комфортними в носінні, але їхня вартість завжди вища, ніж у металевих. Також спеціалісти попереджають, що так звані естетичні брекети зазвичай мають менший запас міцності, тому в процесі їхньої експлуатації може знадобитися заміна деяких компонентів.

Найбільш сучасною розробкою в ортодонтичній сфері є так звані елайнери. Це щільні прозорі пластикові капи, які виготовляють за індивідуальними вимогами пацієнта у вигляді цільних смужок, а не «конструктора» з окремих компонентів. Елайнери дещо нагадують ретейнери, проте їх задача полягає не в збереженні однієї позиції зубів, а в її м’якій зміні. Зазвичай курс лікування з елайнерами передбачає регулярну зміну комплектів. Крім того, на відміну від ретейнерів, їх потрібно носити вдень і вночі, знімаючи лише для приймання їжі та гігієнічних процедур. До речі, через завдяки цій особливості експлуатації з елайнерами легше дотримуватися гігієни зубів.

Особливості лікування стоматологічних аномалій за допомогою ортодонтичних систем

Що таке брекети і як вони працюють
Shuterstock

Про необхідність ортодонтичного втручання варто подумати, якщо у вас наявні скупчення зубів або порушення прикусу. Схема лікування може відрізнятися залежно від проблеми. Зокрема, у деяких випадках може знадобитися видалення деяких зубів (особливо це стосується так званих зубів мудрості та премолярів). Також складність випадку визначає тривалість лікування та необхідну кількість візитів для корекції системи. За словами спеціалістів, у більшості випадків брекети необхідно носити не менше одного року – здебільшого варто розраховувати на 2-2,5 роки. Ці фактори також впливають на те, якою буде ціна брекетів у Києві та інших містах України. Варто зазначити, що ціна навіть на однотипні брекет-системи може відрізнятися залежно від клініки та списку маніпуляцій, включених у вартість (встановлення, корекція, санітарний мінімум, консультації спеціалістів, рентген / комп’ютерна томографія та ін.).

Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий