Види та особливості пасти для чищення зубів

Зубна паста — головний елемент у догляді за гігієною ротової порожнини. Головна функція цього засобу полягає у видаленні зубного нальоту та забруднень, освіженні дихання та профілактиці стоматологічних захворювань.

Види та особливості пасти для чищення зубів

Різновиди зубних паст

Залежносто від властивостей, зубні пасти бувають таких видів:

 1. Універсальні. Призначені для очищення та усунення неприємного запаху. Підходять для людей зі здоровими зубами, оскільки до складу продукції входять лише антисептичні речовини та мікроелементи.
 2. Фторовмісні. Рекомендовані до використання людям із послабленою зубною емаллю. Завдяки високому вмісту фтору паста зміцнює її та запобігає розвитку карієсу.
 3. Лікувально-профілактичні. До їх складу входять лікувальні речовини, які перешкоджають розвитку запальних процесів і зміцнюють тканини. Серед складових елементів можуть бути екстракти рослин, ефірні олії, солі та мінерали.
 4. Відбілювальні. Використовуються як засіб для підтримання естетичного вигляду зубів. Пасти цього типу слід використовувати не частіше 2-3 разів на тиждень у зв’язку з тим, що в їх склад входять абразивні компоненти, які при надмірному використанні можуть пошкодити емаль.

Перед придбанням зубної пасти варто звернути увагу на наявність написів на упаковці про проходження клінічних досліджень і схвалення засобу стоматологами.

Спеціалісти рекомендують проводити чищення зубів двічі на день: зранку та ввечері після вживання їжі. Такий ритуал не тільки допоможе підтримувати свіжість дихання для комфортного спілкування з іншими людьми, а й буде хорошим методом запобігання розвитку стоматологічних патологій. Крім цього, використання зубної пасти мінімізує ризик:

 • утворення зубного нальоту та каменів;
 • розмноження бактерій, яке відбувається у випадку скупчення залишків їжі в міжзубних ділянках;
 • послаблення й пошкодження емалі, а надалі — й коронки зубів;
 • розвитку інфекційно-запальних процесів;
 • появи неприємного запаху, спричиненого гниттям бактерій в ротовій порожнині.

Не рекомендується чистити зуби понад два рази на добу через те, що це може спровокувати пошкодження ясен. Стоматологи радять в проміжках між чистками використовувати іригатори, зубні нитки чи ополіскувачі.

Види та особливості пасти для чищення зубів

Особливості складу

При виборі зубних паст слід звертати увагу не лише на бренд та ціновий діапазон, а й на їх склад. Оскільки на результат гігієни ротової порожнини впливають компоненти засобу.

До переліку корисних елементів входять:

 • оксид кремнію — очищувальний абразив;
 • ксилитол — має протибактеріальний ефект, нормалізує кислотно-лужний баланс;
 • цитрат цинку — перешкоджає швидкій появі нальоту;
 • каолін — має протизапальну та адсорбувальну дію;
 • ламінарія — зміцнює ясна, зменшує кровоточивість;
 • рослинні екстракти — запобігають розвитку запалень, освіжують дихання;
 • харчова сода — надає протизапальний і антибактеріальний ефект.

До речовин, які мають негативний вплив на здоров’я зубів і котрі не повинні входити до вмісту пасти, належать: карбоксиметилцеллюлоза, двоокис титану, кокосульфат натрію, лактат алюмінію, натрію лаурилсаркозинат, лаурамідопропилбетаїн та додецилсульфат натрію.

Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий