Машинна або ручна штукатурка: що обрати?

У багатьох сферах, у тому числі й у ремонтно-будівельній, спостерігається тенденція до автоматизації процесів. Яскравим прикладом цього феномену є розповсюдження техніки машинної штукатурки, тому сьогодні клієнти можуть обирати між класичним ручним та механізованим способами штукатурення. Обидві методики мають свої сильні сторони, і ми допоможемо вам у них розібратися.

Обираючи спосіб штукатурення, насамперед треба подбати про вибір майстра, особливо коли ви маєте дуже обмежений досвід у ремонтних та будівельних роботах. Справжні фахівці, як от, наприклад, команда компанії «Сан-Строй», із роботами та умовами співпраці якої ви можете ознайомитися за посиланням: гіпсова машинна штукатурка ціна, самі підкажуть вам, яку методику слід обрати з огляду на специфіку вашого проєкту. До того ж, який би спосіб ви не обрали, кінцевий результат завжди залежить від досвіду та професіоналізму виконавця.

Машинна або ручна штукатурка: що обрати?
Shutterstock

Чим відрізняється машинна та ручна штукатурка?

Сан-Строй

Найперше відмінність ручного та механізованого штукатурення полягає у використанні різних інструментів. Традиційний ручний спосіб передбачає застосування різних наборів шпателів та правил, а в механічному методі основним інструментом виступає штукатурна станція / машина, у той час як шпателі необхідні для подальшого розрівнювання суміші. Залежно від моделі станції, майже всі процеси підготовки суміші автоматизовані: майстру необхідно наповнити спеціальні резервуари машини водою (або підключити вібдповідний резервуар до водопроводу) та сухою сумішшю, а станція самостійно вимішає штукатурку до передбаченої нормами виробника консистенції. Потім готова суміш поступає до рукава пістолета, за допомогою якого майстер під тиском наносить її на робочу поверхню.

Машинна або ручна штукатурка: що обрати?
Сан-Строй

Як класична, так і декоративна штукатурка може наноситися і машинним, і ручним методом. Проте слід зазначити, що механічна штукатурка виконується виключно розробленою для станцій сумішшю, що має містити спеціальні домішки, які попереджають її налипання на внутрішніх поверхнях агрегату. До речі, здебільшого така суміш є дешевшою, ніж суміш для ручної штукатурки. Тим часом замішування суміші для ручної штукатурки в переважній більшості випадків вимагає докладання більших зусиль, а також знання послідовності процесу.

Нанесення суміші

iStock

За словами експертів, машинна штукатурка дає змогу покрити однакову площу поверхні приблизно значно швидше, ніж ручна. Залежно від досвідченості майстрів, роботи можуть проходити двічі, а то і вп’ятеро швидше. До того ж злагоджена команда зможе за той же час обробити значну більшу площу поверхні. Отже, завдяки автоматизації значної частини процесу можна скоротити розмір бригади. Спеціалісти також стверджують, що машинна штукатурка дозволяє знизити витратити матеріалу. Поєднання всіх цих факторів дає змогу мінімізувати вартість кожного квадратного метру покриття. Майстри також вважають, що механічний метод дозволяє досягти кращого зчеплення суміші з поверхнею, більш рівномірного засихання та затвердіння шарів штукатурки, що позитивно відображується на міцності, якості й загальному зовнішньому вигляді покриття.

Depositphotos

Тим не менш цей спосіб не є абсолютно універсальним. Перед усім для роботи переважної більшості станцій, доречних у ситуаціях, коли потрібен агрегат великої потужності, необхідна трифазна мережа. Оскільки в Україні побутове електропостачання є однофазним, для підключення машини доводиться шукати альтернативи. Клієнту також варто пам’ятати, що подібні станції використовують досить багато електроенергії. Крім того, ці агрегати доволі гучні, що може дещо обмежувати час виконання робіт. Не варто забувати, що розрівнювання суміші та фінішні роботи однаково проводить людина, тому кінцевий результат залежить від її навичок. І нарешті, бувають ситуації, коли механізація процесу не є доречною. Це стосується невеликих приміщень, важкодоступних ділянок або зон із великою кількістю виступаючих чи криволінійних елементів дизайну та архітектури (ніш, арок, колон тощо). Тому максимум користі із залучання штукатурної станції можна отримати за наявності великої площі покриття як інтер’єру, так і екстер’єру.

Машинна чи ручна штукатурка?

Машинна або ручна штукатурка: що обрати?Отже, щоб обрати, який саме спосіб штукатурення буде оптимальним у вашому випадку, необхідно оцінити обсяг та умови робіт. Обидві методики потребують певного рівня майстерності та досвіду, тому, звичайно ж, для найкращого результату варто заручитися допомогою професіоналів, які допоможуть вам прийняти правильне рішення.

Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий