Скільки триває навчання в Польщі

За останні десятиріччя система освіти в Польщі зробила великий крок уперед і продовжує активно розвиватися. Завдяки цьому перспективи надбання вищої освіти в цій країні стали набагато привабливішими для людей, що бажають отримати як диплом, так і знання і навички європейського зразка. У нашій статті ми розповімо вам, як організований навчальний процес та скільки триває навчання в Польщі.

KHRoN/Wikimedia Commons

У 1999 році Польща приєдналася до Болонського процесу – процесу структурного реформування систем вищої освіти як на рівні кожної країни-учасниці процесу, так і на загальноєвропейському рівні. Головною метою реформ, пов’язаних із цим процесом, є уніфікація та оптимізація навчального процесу в межах європейського наукового та освітнього простору задля підвищення доступності якісної вищої освіти. Сьогодні навчання у Польщі повністю відповідає вимогам та стандартам Болонської декларації, завдяки чому отримувані в польських державних та приватних ВНЗ дипломи визнаються дійсними в усіх країнах ЄС та за його межами. Тому, набуваючи вищу освіту в Польщі, фахівці в багатьох галузях матимуть змогу потрапити на міжнародний ринок праці та реалізувати свій потенціал у перспективних галузях.

Скільки триває навчання в Польщі
Entrant

Як і в інших країнах, що є частиною Болонського процесу, для переважної більшості спеціальностей вища освіта в Польщі складається з двох ступенів – бакалаврат та магістратура. Цікаво, що, попри перехід на Болонську систему, Польща зберегла власний термін для позначення першого наукового ступеня – для всіх спеціальностей, окрім технічних, дійсний термін «ліценціат», а для технічних спеціальностей маємо термін «інженер». Навчання на ліценціата / інженера триває від 3 до 3,5 років, а на магістра – від 1,5 до 2 років. Для отримання диплома студенту необхідно набрати певну кількість кредитів / балів: 180-240 для бакалавра і 60-120 для магістра.

Lazarski University

Варто зазначити, що деякі абітурієнти можуть оминути бакалаврат як такий і поступити на так звану неподільну магістратуру, програма якої є поєднанням ліценціату та магістратури. Подібний варіант вищої освіти актуальний лише для деяких спеціальностей. Зокрема, у такій формі вивчають психологію, більшість медичних напрямів, право та окремі творчі / художні напрями. Неподільна магістратура триває 5-6 років, залежно від обраної спеціальності. Для подальшої повноцінної наукової роботи після отримання ступеня магістра можливо продовжити навчання в докторантурі, що триває 2-4 роки.

Скільки триває навчання в Польщі
Shutterstock

За стандартами Болонської системи, у Польщі існує дві основні форми навчання: стаціонарна та нестаціонарна, що відповідають денній та заочній формам. Віднедавна деякі ВНЗ також пропонують вечірню та дистанційну форми (через інтернет). Загальна тривалість навчального процесу залишається однаковою, проте, заочна та вечірня форми дають студентам більше можливостей для поєднання освіти та роботи. Навчальний рік у Польщі триває з початку жовтня до кінця червня (включно із сесією).

Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий