Майк Келнер з Маренго, штат Іллінойс, має на меті повністю відновити бомбардувальник B-17 часів Другої світової війни. Чоловік присвятив цьому проєкту, над яким він старанно працює у придорожньому ангарі, останні 40 років.

Історія Майка, як завзятого фаната авіації, розпочалася ще під час його навчання в старшій школі. Одного дня він випадково почув, що господар звалища брухту в Мейні шукає покупця для закинутих у лісі залишків старого військового бомбардувальника. За набір деталей колишньої летючої фортеці він просив 7000 доларів. Келнер не зміг пройти повз, тож вже скоро він завантажив 23-метрового алюмінієвого велетня на причіп, якому він попередньо доростив зайві 3 метри довжини, та провіз його через пів країни до свого ангара.


Відтоді Майк присвятив своє життя відновленню цієї авіаційної реліквії. Він докладав всі зусилля, аби самостійно повернути його до робочого стану, розшукуючи надзвичайно рідкісні деталі та самотужки виконуючи ремонтні роботи. Скоро про його місію стало відомо в спільноті авіаційних ентузіастів, які також долучилися до цього неймовірного проєкту. Від 2010 року Келнер детально документує свою місію з відродження забутого B-17 на сторінці в Facebook. За його словами, він не хоче зібрати черговий музейний експонат, який буде роками припадати пилюкою. Майк мріє, що колись йому вдасться підняти летючу фортецю у повітря. У інтерв’ю численним ЗМІ він розповів, що прагне, аби цей літак був живою частиною історії Другої світової війни, і він заслуговує літати, як у свої найкращі часи, а не бути всього лиш гарним експонатом одного з військових музеїв.


B-17 був першим американським суцільнометалевим важким чотиримоторним бомбардувальником. Ще у 1934 році ВПС США звернулися до Boeing із проханням створити кардинально нову «породу» бомбардувальників, здатних нести бомби на висоті понад 3 км за межами дії ворожого ППО протягом 10+ годин, аби діставатися до глибоких тилів супротивника та завдавати точні удари по цілях. Летюча фортеця вступила на службу Повітряних сил армії США в кінці 1939 року. Завдяки своїй бойовій потужності та здатності повертатися на аеродром навіть з простреленим фюзеляжем літак відразу став легендою. Він мав свої недоліки, але однаково зіграв дуже важливу роль на Тихоокеанському, Західноєвропейському та Середземноморському театрах воєнних дій.
