Рушникосушки: які бувають та як обрати найкращу

Облаштування ванної кімнати не обмежується оздобленням поверхонь та встановленням ванної, душа, умивальних та інших сантехнічних приладів. Важливим атрибутом такого приміщення є рушникосушка. У нашій статті ми розглянемо, якими бувають рушникосушки та як обрати виріб, що буде відповідати усім вашим вимогам.

Рушникосушки: які бувають та як обрати найкращу
HUDSON REED

Незважаючи на досить однозначну назву, рушникосушки корисні не лише для сушки рушників або білизни. Ці прилади забезпечують створення комфортної температури в кімнаті, діючи як елемент опалення, а також запобігають надмірному підвищенню вологості та появі плісняви у ванному приміщенні. Сьогодні на ринку представлено немало брендів, що спеціалізуються на виробництві рушникосушок. Особливої уваги серед них варті такі компанії:

Класифікація рушникосушок

Енергоносій

Обираючи рушникосушку до ванної кімнати, важливо визначитися із типом приладу. Зазвичай експерти розрізняють три типи сушарок за видом енергоносіїв: водяні, електричні та гібридні.

Рушникосушки: які бувають та як обрати найкращу
MW Architects

Водяний варіант знайомий багатьом за штатними системами гарячого водопостачання в багатоквартирних житлових будинках. Традиційні моделі виглядають як зигзагоподібні змійовики – суцільна зігнута в кількох місцях труба. Проте сучасний модельний ряд представлений значно більшим різноманіттям форм. Безперечною перевагою такого типу приладу є простота та економність в експлуатації. У них теплоносієм виступає гаряча вода з системи опалення або гарячого водопостачання, тому користувачі не матимуть додаткових витрат для їхнього обслуговування. Однак у цьому є полягає і їхній основний недолік: за відсутності гарячої води чи опалення водяні рушникосушки перетворюються на звичайний вішак. До того ж такі прилади не дозволяють регулювати температуру нагрівання, якщо вони під’єднані не до автономної системи опалення.

Terma

Електричні моделі не залежать від сезонних відключень опалення та гарячої води й готові працювати за запитом завдяки нагрівальному елементу, що отримує живлення від енергомережі. Такі рушникосушки можуть бути мокрими або сухими: мокрі мають рідкий теплоносій, що нагрівається від ТЕНа, а сухі оснащують нагрівальними кабелями (за принципом роботи вони нагадують теплу підлогу). Серед переваг даного типу приладів – швидке прогрівання і можливість обирати температуру нагрівання за наявності термостата та встановлювати в будь-якому куточку ванної незалежно від стояка (проте з урахуванням правил безпеки використання електроприладів). До того ж існують моделі з таймерами, що надають більшого контролю над рівнем енергоспоживання. Утім, за ці переваги доведеться відплатити збільшенням розмірів комунальних платежів за електроенергію. Крім того, для встановлення електричної сушарки необхідно подбати про обладнання вологозахищеної розетки із заземленням.

Smedbo

Гібридні / комбіновані рушникосушки: назва цих приладів говорить сама за себе. Вони мають контур для циркуляції гарячої води та нагрівальні елементи для живлення від електроенергії. Це робить пристрій універсальним, але також позначається на його вартості: подібні моделі зазвичай є найдорожчими на ринку.

Матеріал

Рушникосушки: які бувають та як обрати найкращу
Smedbo

Особливо для водяних моделей рушникосушок є надзвичайно доречним питання вибору матеріалу. У продажу є рушникосушки зі звичайної сталі, кольорових металів та нержавіючої сталі. Першого варіанту слід уникати, бо, по-перше, навіть із захисним покриттям така сталь дуже боїться корозії, а, по-друге, зазвичай їх виготовляють зі зварених труб, що можуть почати протікати в зонах швів. Іноді також використовують оцинковані та суцільнотягнуті труби, але такі моделі будуть коштувати дорожче. Тому краще надавати перевагу сушкам із кольорових металів або нержавки. Прилади з латуні, міді або алюмінію виглядають стильно та ефектно й не бояться іржі, але вони все ж менш тривкі та міцні, ніж рушникосушки з неіржавіючої сталі. Останню експерти вважають найкращим варіантом, оскільки він є найбільш витривалим. До того ж він може мати будь-який зовнішній вигляд – полірований, хромований або фарбований.

Форма та дизайн рушникосушки

Mild Steel INTTRA Towel Warmer

Серед мільйонів пропонувань на ринку можна виокремити 4 основні форми рушникосушок:

  • змійовики: класичні S-подібні труби – такий дизайн вважається дещо застарілим;
  • драбинки: найактуальніший формфактор, що складається з двох вертикальних труб та будь-якої кількості горизонтальних поперечин – такі моделі є найбільш зручними в експлуатації та мають найбільшу площу обігріву, але велика кількість точок зварювання може впливати на надійність виробу;
  • кутові: є варіантом рушникосушки-драбинки із зігнутими поперечинами, що дозволяє розмістити прилад у кутку або на кутовому виступі – найкращий варіант для кімнати з невеликою площею;
  • дизайнерські рушникосушки: до цієї категорії входять моделі з нестандартною формою у вигляді геометричних фігур або реальних об’єктів, комбінації класичних форм-факторів та ін. До того ж класичні моделі можуть вважатися дизайнерськими, якщо виробник передбачає можливість їхньої кастомізації, наприклад, фарбування в нестандартний колір.
Рушникосушки: які бувають та як обрати найкращу
Enix Libra L

Різноманіття дизайну приладів також можна описати за способом розміщення в просторі: вертикальні або горизонтальні, настінні та підлогові.

Як обрати рушникосушки

Найголовнішим критерієм для вибору рушникосушок є тепловіддача приладів, а відповідно і площа обігріву. Розрахувати потрібні показники можна за формулою «50 Вт на 1 кубічний метр приміщення». Також слід враховувати особливості наявної інфраструктури в приміщенні. Наприклад, не всі моделі водяних сушарок можливо підключати до відкритої системи опалення або гарячого водопостачання: деякі прилади призначені лише для закритої автономної системи. До того ж багато залежить від характеристик енергоносія – температури, тиску та мінерального складу гарячої води у вашій системі.

Barcelona

Так, для підключення до центральної системи зазвичай підходять пристрої з латуні або нержавки, що можуть витримати агресивний вплив теплоносія. Варто зазначити, що й у випадку електричних сушарок існують чіткі вимоги до безпеки, через які їх іноді встановити в принципі неможливо. Наприклад, слід дотримуватися правильної відстані від підлоги та інших сантехнічних елементів – не менше 90 см та 70 см відповідно. До того ж захищену розетку варто розміщувати за межами ванної кімнати або на висоті як мінімум 10 см від підлоги. Отже, обираючи рушникосушку, треба уважно вивчити технічні характеристики виробу, а також враховувати особливості своєї ванної кімнати та наявних систем для підключення приладу.

Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий