Технологія eSIM: що це, та як нею скористатися

eSIM — вбудований модуль ідентифікації абонента, основне завдання якого полягає в збереженні інформації для ідентифікації та аутентифікації абонентів мобільного зв’язку. Основний акцент потрібно зробити на слові вбудований. З точки зору функціональних особливостей, електронна сімка мало чим відрізняється від свого “старшого брата”, тобто звичайної сім-карти. Проте, eSIM дозволяє скористатися деякими перевагами, котрі роблять користування мобільним зв’язком більш зручним і ефективним. В даному матеріалі розглянемо основні з них.

Технологія eSIM: що це, та як нею скористатися

Переваги використання електронної сімки

З технічної точки зору електронна сім карта — це чип невеликого розміру, впаяний у материнську плату гаджета. Причому на сьогодні нею можна скористатися не тільки в смартфонах, а і, наприклад, у розумних годинниках. Але це не означає, що власник гаджета не зможе змінити оператора мобільного зв’язку. Навпаки. Зміна оператора відбувається швидше і зручніше.

Вітчизняна телекомунікаційна компанія Київстар пропонує абонентам скористатися вигідними тарифними планами і підключити eSIM за декілька хвилин онлайн. Для отримання детальних консультацій можна скористатися живим чатом на офіційному сайті компанії і поспілкуватися з оператором. Підключення електронної сімки дозволить абоненту скористатися наступними перевагами:

  1. Проста зміна постачальника послуг мобільного зв’язку. Для зміни мережі стільникового зв’язку потрібно декілька простих кроків. При цьому, інформація на вбудованому модулі перезаписується і ваша електронна сім-карта готова до використання.
  2. Декілька eSIM в одному смартфоні. Сучасні гаджети дозволяють одночасно зберігати дані п’яти і більше операторів. Наприклад, власники iPhone 14 можуть зберігати до восьми електронних сімок і зручно переключатися між ними. Одночасно можуть бути активними два номери телефону.
  3. Високий рівень захисту від пилу та вологи. Після того, як компанія Apple прибрала зі своїх гаджетів роз’єм для підключення провідних навушників, це викликало багато критики. Проте такий підхід дозволив запобігти можливому потраплянню бруду чи води всередину корпуса смартфона. Відсутність лотка для встановлення традиційної SIM-карти сприяє ще вищому рівню захищеності гаджета.
  4. Економія місця на материнській платі. В сучасних смартфонах кожен квадратний сантиметр на платі має велике значення. Модуль eSIM займає значно менше місця, яке виробник, теоретично, може використати для встановлення додаткових чіпів, датчиків або акумулятора більшої ємності.

eSIM: повільне впровадження, величезний потенціал

На сьогодні виробники смартфонів наближаються до повномасштабного впровадження eSIM. Технологію вже використовують бізнесмени, але для багатьох абонентів вона залишається недоступною через обмежену кількість гаджетів, які її підтримують. Згідно з прогнозами експертів, через декілька років технологія буде використовуватись майже кожним власником смартфона.

Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий