Прописка в Україні під час воєнного стану

В ці страшні дні війни, ми тримаємо стрій, а держава продовжує забезпечувати громадян державними послугами. Зміна місця реєстрації під час війни в Україні наразі не заборонена і надається як адміністративна послуга всім без виключення громадянам країни і проживаючим в країні іноземцям. Нажаль, електронні реєстри, які забезпечують реалізацію послуги реєстрації працюють не у всіх регіонах. З міркувань безпеки такі реєстри закриті, але тільки у регіонах, де відбуваються бойові дії. Також існують обмеження щодо прописки онлайн, пов’язані все ж із тими міркуваннями безпеки щодо використання електронних реєстрів.

Вимоги законодавства щодо прописки

Прописка в Україні під час воєнного стану
Shutterstock

Сьогодні прописатися можна надавши визначені документи для прописки до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Основний список документів виглядає наступним чином:

  • Паспорт громадянина України або свідоцтво про народження (для осіб до 14 років) або посвідка на проживання в Україні (для іноземців).
  • Документи на право власності житловим приміщенням.

Відповідно до категорії заявників існує також перелік додаткових документів.

  • Військовий квиток для військовозобов’язаних.
  • Копія паспорта іноземця з перекладом на українську мову для іноземців
  • Згода батьків на реєстрацію для осіб, які не досягнули 18-річного віку.
  • Згода власника або всіх власників житла на прописку для осіб, які реєструються не у своєму житлі
  • Нотаріально засвідчена довіреність, якщо документи подаються довіреною особою.
  • Ідентифікаційний код за наявності.
  • Довідка, що підтверджує реєстрацію або зняття з попереднього місця реєстрації для осіб, які володіють паспортом у вигляді id-картки та реєструються поза межами територіальної громади попереднього місця реєстрації.
propiski.net.ua

Законом можуть бути визначені додаткові документи, в залежності від категорії заявника та інших умов.

Прописатись онлайн можна без відвідування ЦНАПу, але при цьому необхідно мати всю інформацію, яку містять вказані вище документи у цифровому вигляді, тобто потрібно, щоб така інформація була внесена до відповідних цифрових реєстрів.

Популярність послуги прописки та її отримання

Прописка в Україні під час воєнного стану
Alexandr Yaremchuk

Навіть під час дії військового стану послуга прописки залишається чи не найпопулярнішою адміністративною послугою в Україні. В першу чергу це пов’язано з тим, що багато громадян порушують правила реєстрації місця проживання. В них зазначено, що без прописки особа може проживати в Україні не більше ніж 30 днів. А прописку повинні мати всі, без виключення громадяни України, а також іноземці, що проживають в Україні. Відповідно, ціла низка юридично значимих дій так чи інакше пов’язана з наявністю прописки. Оскільки для прописки необхідно мати житло, нерідко виникають проблеми з офіційною реєстрацією. Саме тому в Україні існує можливість купити прописку. Купити прописку означає звернутись у відповідну юридичну компанію, яка надає послуги реєстрації місця проживання. Така компанія забезпечить повний супровід процедури і надасть увесь необхідний подальший сервіс.

Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий