Економічні ігри – важливий інструмент економічного виховання дошкільнят

Діти з раннього віку стикаються з економічними питаннями, навіть того не усвідомлюючи: наприклад, вони чують розмови дорослих про заробітну плату та ціни в магазинах. Навіть бажання придбати дорогу іграшку, вартість якої не вписується в родинний бюджет – це рядова «задача» зі світу фінансів. Саме тому дуже важливо змалечку прищеплювати дитині знання про різноманітні економічні аспекти, займатися її економічним вихованням.

Економічні ігри – важливий інструмент економічного виховання дошкільнят
Stockerthings

Щоб у майбутньому дитині було легше зараджувати власним фінансам, надзвичайно важливо з малих років створити в неї правильне уявлення про гроші, бюджет та його планування, доходи та витрати, виробництво та ринок. Формування економічних знань – це багатошаровий процес, що має враховувати всі можливі механізми ознайомлення з новою інформацією та її засвоєння: словесний, наочний, практичний тощо. Дитина має не лише дізнатися про базові економічні поняття та чинники, але й мати уявлення про те, що вони означають у реальному житті через експерименти, планування, колекціонування та розв’язання проблемних ситуацій. З усього цього випливає те, що ігрова форма економічного виховання є найбільш дієвою для дітей дошкільного віку.

Економічні ігри – важливий інструмент економічного виховання дошкільнят
Vicky leta / mashable

Економічні ігри для дошкільників не нав’язують дитині необхідну інформацію, але дозволяють перенести суху теорію зі світу дорослих у фантастичний ігровий всесвіт. Занурюючись у нього, діти через спроби та помилки доходять до самостійних висновків, що набагато надійніше закріплюються у свідомості, формуючи правильні уявлення про економіку та фінанси. За допомогою сучасних економічних дидактичних ігор дошкільнята навчаються розрізняти основні сфери професійної трудової діяльності, а також пов’язані з ними інструменти, навички, потреби та обов’язки. Серед різноманіття розвивальних ігор також існує категорія матеріалів, що сприяють формуванню розуміння принципу ринкових економічних відносин. Вони надають приклади та закріплюють знання про розмаїття торгових об’єктів, притаманних їм видів товарів тощо. До того ж ігрове економічне виховання розвиває в дитини розуміння значущості речей та грошей, а також відображення їхньої цінності в контексті ринку.

Money Crashers

Так, економічні ігри допомагають дитині зрозуміти, що для отримання бажаного необхідно докласти певних зусиль. Закріплення логічної послідовності «думка – дія – результат» навчає дошкільнят, що досягненню мети або мрії передує продумування стратегії поведінки: від цього залежить, наскільки успішною буде реалізація первинної ідеї. У формі гри дітям легше зрозуміти концепцію грошей та їхнього накопичення, а також їхню значущість як інструменту досягнення поставлених цілей. Врешті решт, використовуючи ігри для економічного виховання, дорослі допомагають дітям прийти до наявності певного взаємозв’язку поміж економічними та морально-етичними поняттями, діями та їхніми наслідками. Так, усвідомлюючи коштовність різних речей та ресурсів, дитина розумітиме, що не варто псувати іграшки або об’єкти домашнього чи загального вжитку. До того ж економічне виховання за допомогою дидактичних ігор сприяє розвитку уваги та логічного мислення, тренує пам’ять та дрібну моторику, вчить правильно формулювати думки та бути спостережливими.

Поделиться в соцсетях

Добавить комментарий